Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 16:38 Bu haber 1802 kez okundu
 
28 Şubatı unutturmayacağız
AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, “28 Şubat’ın insanlarımızda, kadınlarımızda açtığı yaraları iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz. 28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız” dedi.
SİYASET Haberi
28 Şubatı unutturmayacağız

Haber: Aziz Çiftçi

 

Çiçeği Burnunda Başkan Demet Saatçi Güven, AK Parti İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. 28 Şubatta yaşananları hatırlatan Saatçi, “Bundan 21 sene evvel bugün 28 Şubat 1997’de milletin iradesi ile seçilen hükümeti MGK kararları gölgesinde tehdit, kumpas ve anti-demokratik bir biçimde bürokrasi, sivil toplum, askeriye, iş ve medya dünyasının da arasında bulunduğu bir çete tarafından istifaya zorlanmıştır. Milletimizi, devletimizin güvenliği için kurulmuş olan MGK’da alınan kararlarla milletin güvenliği ve huzuru hiçe sayılarak “post modern” bir darbe yapılmıştır” diye konuştu.

 

Saatçi Güven konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı;

 

“Milletimizi bir arada tutan değerlerimize savaş açılmış irtica tehdidi adı altında değerlerimizi yansıtan kişi ve kuruluşlara büyük zararlar verilmiştir. İmam-Hatip Liselerinin önünü kesmek için ülkemize 8 yıllık kesintisiz eğitim adı altında bir garabet dayatılarak gençlerimizin meslek edinmesine de ket vurulmuştur. Sanayicimizin ara eleman ihtiyacını karşılamasına engel olunmuştur. İmam-Hatip Liselerinde uygulanan kat sayı adaletsizliği ile eğitimde eşitlik ilkesi ihlal edilmiştir. İnancı gereği başörtüsü takan kadın kamu çalışanları görevlerinden ihraç edilmiş, öğrenciler okullardan atılmıştır.

 

Milletimiz büyük bir mücadele vererek 1000 yıl sürmesi istenen karanlığa son vermiştir. 28 Şubat Darbecilerinin tüm çabalarına rağmen birliğini, beraberliğini korumuş ve birbirine kenetlenmişlerdir. Milletimizin 28 Şubat Darbesine en güzel cevabı AK Parti’nin 2003’te iktidara gelmesidir. Milletimizi dışarıdan çökertemeyen yapılar bizi laik/anti-laik biçiminde bölmeye, birbirimize düşürmeye çalıştılar ancak muvaffak olamadılar. Cumhuriyet mitingleri adı altında illegal örgütler ile ele vererek halkı birbirine düşürmeye çalıştılar. Biz AK Parti Kadın Kolları olarak 28 Şubat cuntacılarından hesap sorulmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz.28 Şubat’ın insanlarımızda, kadınlarımızda açtığı yaraları iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz.28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız. Hepinize geldiğiniz ve 28 Şubat’ı unutturmama çabamıza destek olduğunuz için teşekkür ediyoruz.”

 

 

Fotoğraf: Ajansurfa

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı