Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 11:58 Bu haber 4708 kez okundu
 
Alpaslan Kuytul'un tutuklanma sebebi
Adana’da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na düzenlenen ani operasyon ile gözaltına alındıktan sonra tutuklanan, vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un dini ve insani duygularını kullanarak kendine inananları dolandırdığı iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Alpaslan Kuytul'un tutuklanma sebebi

Adana’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul ve dört kişi daha tutuklanmıştı.

 

Kuytul, ile birlikte 25 kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Üç kişiye adli kontrol şartı istendi. Mahkeme şüphelilerden Alpaslan Kuytul, Taha Yasin Demir, İdris Birer, Erol Ardıç ve Ali Alagöz tutuklayarak cezaevine gönderdi. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Savcı şüphelileri ‘FETÖ/PDY, PKK/KCK, El Kaide, IŞİD silahlı terör örgütlerine bilerek ve isteyerek yardım etme, suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüt faaliyeti çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilikle suçladı. Bir kişiye ise ‘müstehcenlik’ suçlaması yöneltildi. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na kayyım atandı.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı