Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 09:03 Bu haber 2122 kez okundu
 
Birecik El Sanatları Çarşısı Bitmek Üzere
Birecik Kaymakamlığı tarafından organize edilen “El Sanatları Çarşısı” projesi için GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Birecik Kaymakamlığı arasında protokol altına alınan proje sona gelindi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Birecik El Sanatları Çarşısı Bitmek Üzere

Birecik Kaymakamlığı tarafından organize edilen “El Sanatları Çarşısı” projesi için GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Birecik Kaymakamlığı arasında protokol imzalanmıştı. Fırat kenarındaki sahil park içerisinde yer alan saat kulesinin yanında kurulacak olan El Sanatları Çarşısı’nın yapımında sona yaklaşıldı.

Birecik Kaymakamı Kadir Perçi, Kaymakamlık yazı İşleri Müdürü Mehmet Yaşar Karaoğlu ile beraber yapımına devam edilen El Sanatları Çarşısı’nı ziyaret edip yetkililerden bilgi alarak bazı incelemelerde bulundu.

El Sanatları Çarşısı’nın çok güzel bir proje olacağını belirten Kaymakam Kadir Perçi: “Birecik Aile Destek ve Eğitim Merkezi ile Halk Eğitim Merkezindeki kurslara katılarak sertifika alan ve meslek sahibi olmuş bayanlar, kurulacak el sanatları çarşında iş yeri açıp kendi yapmış olduğu el sanatı ürünlerinin satışını gerçekleştirebilecek. Böylece insanlar hem meslek hem de iş sahibi olarak aile bütçelerine katkı sağlayabilecekler” dedi.

Birecik turizmine değer katacak olan El Sanatları Çarşısı, yaz kış kullanılabilecek şekilde dizayn edilecek. Ahşaptan yapılacak olan çarşının önümüzdeki günlerde tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı