Haber Detayı
13 Haziran 2017 - Salı 09:49 Bu haber 3608 kez okundu
 
Feridun Yazar mezarı başında anıldı (VİDEO)
Geçtiğimiz yıl Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Şanlıurfa belediyesi eski başkanlarından ve Kürt siyasi hareketinin önemli isimlerinden HEP Genel Başkanı Feridun Yazar dün mezarı başında anıldı.
GÜNDEM Haberi
Feridun Yazar mezarı başında anıldı (VİDEO)

"Feridun Yazar"ın 1. Vefat yıldönümünde mezarı basında anıldı, anmaya Urfa il Eş Baskani Ayşe Sürücü, HDP Urfa Milletvekili Dilek Öcalan, DBP Pm üyesi Sevda Çelik Özbingöl, barış anneleri ve çok sayıda partililer katildi.

 

Feridun Yazar’ın kızı mezarın başında yaptığı açıklamada babasının yolunda gideceğini belirterek, “Ben bir yıl geçmiş olmasına rağmen hala yokluğuna alışamadım. Babam mücadele adamıydı. Kürt mücadelesinde, halkların kardeşliğinde mücadele insanıydı. Bir baba olarak bana hayatta çok şeyler öğretti. O yüzden eksikliğini çok hissediyorum. Ben daha çok babam olarak konuşmak istiyorum. Hala hayatta bıraktığı iz bana öğrettikleri benim üstümde bir iz, arkamda bir dağdır. Onun yolunda gitmeye devam edecez. Bende sizler gibi onun açığı yolda gitmeye devam edecem.” diyerek herkese teşekkür etti.

 

HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan mezarın başında yaptığı açıklamada, “Onun belirli bir noktaya getirmiş olduğu mücadele ruhunu bizde buradan alıp yoluna devam edeceğiz. Feridun abinin Barış, özgürlük ve adalet yolunda yaptığı mücadeleyi hep birlikte yürüteceğiz.”

 

HDP-DBP Yazarın ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı