Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 16:46 Bu haber 1264 kez okundu
 
Kent Konseyinde önemli toplantı
Şanlıurfa'da yayın yapan 4 TV kanalı ile 8 yerel gazetenin yöneticileri, kentteki sorunları görüşmek üzere Kent Konseyi'nin ev sahipliğinde bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Kent Konseyinde önemli toplantı

Burada söz alan Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen iyi başladıklarını, faydalı olduklarını belirterek, "Kendimize değil, kentimize çalışacağız" dedi.

Şanlıurfa'da faaliyet gösteren medya organları, Kent Konseyi'nin Beykapısı'ndaki yeni hizmet binasında Kent Konseyi üyeleriyle bir araya geldi. 4 televizyon kanalı ve 8 yerel gazetenin bir araya geldiği toplantıda kentte yaşanan sorunlar masaya yatırıldı.

"Kent Konseyi'nin Şanlıurfa'nın sorunlarında, sorunlarının çözümünde önemli bir etkisi, gücü olduğuna inanıyorum. Hepimiz gönüllülük esasına göre çalışıyoruz ve yakın bir zamanda ne kadar faydalı olduğumuzu göreceksiniz. Bugüne kadar bize farklı alanlarda öneriler, sorular geldi. Sorularla ilgili çalışma gruplarımız, her soruyla ilgili kendi alanlarındaki çalışma gruplarına sorularımız verdik. O arkadaşlar cevapladılar, hazırladılar, raporlarını getirdiler. Sizin de çalışmalarınızda yapacağınız gibi bu çalışma gruplarına hazırlanan raporlar, biz bunları toparlıyoruz, yürütme kurulunda 20 tane arkadaşımız var. Bunlarla beraber masaya yatırıyoruz, toparlıyoruz ve uygun bir şekilde ilgili kuruma veriyoruz.

10 konuda soru geldi bize Büyükşehir Belediyesi'nden. Onları cevapladık, raporlarını teslim ettik. Özel sektörden de bize sorular geliyor, şehre yapacakları yatırım alanında. Biz de yine üniversite ile ilgili kurumla, bu konuyla ilgili kişilerle, onlardan bilgi alıyoruz. Yine havuz oluşturuyoruz ve raporu hazırlıyoruz. Onu ilgili işletmeye veriyoruz. İyi başladık, faydalı olduğumuz inanıyorum. Bundan sonra daha da faydalı olacağımıza inanıyorum. Kendimize değil, kentimize çalışacağız.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı