Haber Detayı
25 Temmuz 2018 - Çarşamba 08:46 Bu haber 2943 kez okundu
 
Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Yatırım Potansiyeli ŞUTSO'da Anlatıldı
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti, Ekonomik Kalkınma Ajansı (Nrw.İnvest Germany) Türkiye Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar’ konulu seminer, gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Yatırım Potansiyeli ŞUTSO'da Anlatıldı

ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, bir ticaret ve yatırım bölgesi olarak Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti tanıtılarak katılımcılara eyalette, yatırım yapma süreci anlatıldı. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’in açılış konuşmasını yaptığı seminerde, Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Ekonomik Kalkınma Ajansı (Nrw.İnvest Germany) Türkiye Müdürü Dr. Adem Akkaya, Nrw.İnvest’in çalışmaları hakkında bilgi verirken, eyaletin ekonomik durumu, yatırım imkanları hakkında bir sunum yaptı. Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Türk firmalarının Avrupa merkezi olduğunu kaydeden Dr. Adem Akkaya, sunum sonrasında katılımcıların soruları yanıtladı.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ditekçi, Selçuk Karakuş, Meclis Üyesi E.Sabri Akaltun, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak ile yatırımcı ve işadamlarının katıldığı toplantı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı