Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 18:50 Bu haber 2238 kez okundu
 
Mersavi Aşireti bir araya gelmek adına platformu kurdu
Gazeteci Yazar ve Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, mensup olduğu Mersavi Aşireti’nin birlik ve beraberliğini sağlamak için Mersavi Aşireti Platformu adıyla bir çalışma başlattı.
GÜNDEM Haberi
Mersavi Aşireti bir araya gelmek adına platformu kurdu

Platform adı altında her ailenin bir temsilcisi olacak şekilde birliği sağlamak ve yardımlaşmanın önünü açmak için hazırladığı sistem çalışması ile akrabalarından tam destek aldı.

Başkan Abdulkadir Şanlı’dan Mersavi Aşiretine Sesleniş:

“Öncelikle tüm akrabalarıma sonsuz saygımı ve kucak dolusu sevgimi ileterek bu birlik ve beraberlik yolunda desteği olan tüm aşiret mensuplarına teşekkür ederim. Bilindiği gibi uzun yıllardır parçalanmış bir şekilde umursanmaz bir hale gelmiş olan Şanlıurfa’nın en büyük aşiretlerinden biri olan Mersavi Aşireti’nin bu birlik ve beraberliğinin sağlanması için daha önceleri çoğu aşiret mensubunun çaba sarf etmesi ve gayret etmesi sonucun da bir şeylerin elde edilememesi hepimizi üzerek germiştir. Ben gazeteci kimliğimle yıllardır Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfalılara bir hizmet vererek sesleri olmaya çalıştım. Son bir yıldır Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Dernek Başkanı olarak kent için çaba sarf ediyorum. Bu güne kadar il dışından ve kentte bulunana çoğu bilgin insanla Şanlıurfa’yı konuşup sıkıntılar ve sorunlar için çalışmalar yaparak elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bir çok iletişim seminerleri yaparak aile içi iletişim üzerinde durduk. Ama bakıyorum ki sizinde gördüğünüz gibi biz Mersavi Aşireti olarak iletişimsizlik içindeyiz. Birlik ve beraberliğin olamayışı ve kentin büyümesi bizleri dağıtmış ve ayırmıştır. Aşiret içerisinde birbirlerini tanımayan yeni bir nesil var. Bunun için bu platformu kurarak bir yol haritası çizdim. Birliğin ve beraberliğin sağlanması ve yardımlaşmanın yapılması sorun ve sıkıntıların çözüme ulaşması aşirette öncülerin olması ve bu öncülerle yani platform olarak aşiretin her kesimine ulaşıp yaşananları çözüme kavuşturacağız. Platformda her ailenin bir yetkilisi temsilcisi olacak ve temsilciler aile sorumlusu olarak görevlendirilecek. Her noktaya ulaşmak için temsilcilerimiz elinden geleni yapacak. Sorunlar istişare ve incelemelerle çözüme ulaşacak. Temsilciler başkana bağlı olacak ve ayda bir belirlenecek yerde temsilciler ile bir araya gelinip yol haritası incelenecek eksikler giderilecek yeni çalışmalar için start verilecek. Tüm köy muhtarları ile konuşulup köy sorunları için çalışmalar başlatılacak. Bu çalışmaların yapılması ve iyi ilerlemeler elde ede bilmek için aşiret büyükleri ile de görüşme sağlanacak bu birlik yolunda hep beraber çalışıp örnek ve başarılı bir yapı olduğumuzu kanıtlayarak sessizliğimizi bozarak memlekette bizlerin de var olduğunu htireceğiz. Destek ve katkılarınızı bekliyor bu birlik yoluna tüm Mersavilileri davet ediyorum.”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı