Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 13:55 Bu haber 1631 kez okundu
 
Siyasi aktörler ve yerel yönetimler Urfa’nın sorunlarıyla dertlenmediler
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, yerel yönetim sorumlularına ve siyasilere eleştiride bulundu.
GÜNDEM Haberi
Siyasi aktörler ve yerel yönetimler Urfa’nın sorunlarıyla dertlenmediler

Cumhurbaşkanımızın “yalnızım” kelimesinin arkasında sorumluluk almayan siyasilerin olduğunu belirten Şahin, “Cumhurbaşkanımız yalnızım derken halkı kastetmiyor, görevinin sorumluluğunu taşımayan siyasileri kastediyor” diye konuştu.

Şanlıurfa’nın bekleyen onlarca sorununu bugüne kadar çözemeyen ve çözüm aramayan siyasilerinin olduğunu belirten Şahin, “Şanlıurfa siyasileri ve yerel yönetimden sorumlu kişiler Cumhurbaşkanımızın kredisini kullanıyorlar” dedi.

Halkın teveccühünün, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olduğunu, bunu fırsat bilen siyasilerin sorumsuzlukları had safhaya ulaştığını kaydeden Şahin, 31 Mart yerel seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde halen, başta yerel yönetimlere talip olan siyasiler olmak üzere kimsenin elle tutulacak bir proje sunamadıklarını, projesiz şekilde seçimlere girmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Genel ve yerel seçimlerde Ak Parti hükümetine rekor oy vererek desteğini esirgemeyen Şanlıurfa halkının bugüne kadar başta elektrik olmak üzere altyapı ve üstyapı eksiklikleri tarım, turizm, sanayi konularında bekleyen sorunların çözülemediğini belirten Şahin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmasa vah halimize dedi.

Son günlerin en önemli problemleri arasında yer alan, Şanlıurfa’ya uçak seferlerinin yetersizliği ve ek seferlerin yapılması ihtiyacı, maalesef siyasi aktörlerin ilgisizliklerinden dolayı çözülemediğini kaydeden Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Tarım ve Sanayide istediği fırsatı yakalayamayan Şanlıurfa, Turizm envanterindeki varlıkları nedeniyle Dünya şehri konumundadır. Cumhurbaşkanımız 2019 yılını Göbeklitepe yılı ilan ederek Şanlıurfa’nın bu değerleri ile fırsat yakalamasına olanak tanımıştır. Şanlıurfa bu atak ile en az 2 milyon turist bekliyor ama turistleri getirecek uçak seferleri yok, sanki birileri alay edercesine ek sefer ihtiyacı varken mevcut seferlerini iptal ediyor.

 

Peki, Hükümetin yereldeki temsilcileri bunun için ne yapıyor?

Sormak istiyorum uçak firmalarının hangisinin üst düzey yöneticileri ile irtibata girilerek Cumhurbaşkanımızın hassasiyeti, ilin mevcut potansiyeli ile ihtiyacı olan uçuşlar konusunda bilgiler verildi.

Çevre illerimizden nüfusumuz daha fazla iken neden Şanlıurfa’ya çevre illere uçtuklarının yarısı kadar uçuş gerçekleştirilmiyor?

Sivas-İzmir uçuşları da Urfa-İzmir uçuşuyla ile aynı zamanda (01.04.2019 tarihinde) iptal edilecekti, Sivas tekrar bu uçuşların açılmasını sağladı. Bizler Antalya-Şanlıurfa, Trabzon-Şanlıurfa, Kıbrıs-Şanlıurfa direk seferleri beklerken, Şanlıurfa-İzmir uçuşlarının tekrar başlaması için bile çaba sarf eden yok.

Sonuç olarak Şanlıurfa bugüne kadar birçok ilde olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oyunu verdi. Bunun farkında olan gerek yerel yönetimler, gerek siyasi aktörler Urfa’mızın derdiyle dertlenmedi halen de dertlenmiyorlar. Şimdi bizde derdimizi, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu belirterek arz ediyoruz, Urfa’mızın siyasileri kentimize sahip çıkmıyor sizin yalnızlığınızı anlıyoruz”

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı