Haber Detayı
03 Eylül 2018 - Pazartesi 09:19 Bu haber 4321 kez okundu
 
Somun ekmeğe zam geldi
Şanlıurfa Ekmek ve Unlu Mamulleri Derneği 3 Eylül tarihinden itibaren 200 Gram somun Ekmeğinin fiyatının 1 TL’den satılacağını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Somun ekmeğe zam geldi

200 Gram somun ekmeğinin uzun süreden beri 75 Kuruş’a satıldığını belirten Şanlıurfa Ekmek ve Unlu Mamulleri Derneği başkanı Salih Canpolat, dolarda yaşanan dalgalanmaların malzeme fiyatlarını arttırması nedeniyle alınan yeni kararla aynı gramajda olan somun ekmeğinin fiyatının 3 Eylül tarihinden itibaren 1 TL’ye satışa çıkarılacağını söyledi.

Alınan kararlarla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Canpolat; “İki ay içerisinde un fiyatlarına 30 TL gibi bir zam geldi bunun yanında maya, susam ve somun ekmeği yapımında kullanılan tüm malzemeye büyük oranda zam geldi ve bizler bunu hala 75 Kuruştan satıyoruz.

Bu fiyatlar başta vergi olmak üzere SGK, işçi ücretleri ve elektriğe çeşitli zamlar geldi. Bizler artık ayakta durmakta güçlük çekiyoruz. Çevre illerimizde 2 yıldan beri somun ekmeği 1 TL’den satılıyor. Eğer bizlerde ekmeği 1 TL’den satmadığımız takdirde Şanlıurfa genelinde bulunan 150 somun ve unlu mamullerinin bir çoğunun kapısına kilit vurmak zorunda kalacağız” dedi. 

(Urfa Değişim)

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı