Haber Detayı
15 Ekim 2018 - Pazartesi 11:56 Bu haber 1733 kez okundu
 
Trabzonlu kadınlar Şanlıurfa’ya geliyor
Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi arasında İçişleri Bakanlığının himayesinde başlatılan ve başarı ile devam eden kardeşlik projelerine bir yenisi daha ekleniyor.
YAŞAM Haberi
Trabzonlu kadınlar Şanlıurfa’ya geliyor

Yaşamın her alanında ortak dayanışma ve paylaşmayı hedefleyen projeler kapsamında bu kez “Doğu Karadeniz ile Güneydoğudaki kadınlar pazarda buluşarak” kardeşliğe katkı sağlayacak.

 

YAŞAMIN HER ALANINDA KADIN DAYANIŞMASI

Karadeniz Bölgesindeki kadınların Güneydoğu Bölgesindeki kadınlarla kaynaşmasını hedefleyen proje ile toplumsal ayrıcalığın ortadan kaldırılması hedefleniyor. Proje kapsamında karşılıklı olarak bağ-bahçede üretilen ürünler, yemek kültürü, kadın sorunları ve çözümleri noktasında şehir merkezlerinde stantlar açılacak toplantılar yapılacak.

 

ŞANLIURFA-GAZİANTEP-MARDİN

14 Ekim 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek projenin ilk ayağında Trabzon’dan 25 kadın Gaziantep-Şanlıurfa ve Mardin illerinde hem ziyaretler gerçekleştirecek hem de “kadın pazarları” kuracaklar. İlk olarak Gaziantep’e gidecek olan kadınlar 18 Ekim Perşembe günü Şanlıurfa’ya gelerek Samsat Kapı Meydanında stant açacak.

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı