Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 18:02 Bu haber 452 kez okundu
 
Van’da Hain Saldırı: 2 Şehidimiz Var
Van’ın Özalp ilçesinde karantinaya alınan mahalleden dönen Vefa Sosyal Destek Grubunun içerisinde bulunduğu araca düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi şehit oldu.
GÜNDEM Haberi
Van’da Hain Saldırı: 2 Şehidimiz Var

Terör Örgütü PKK Van’ın Özalp ilçesinde karantinaya alınan mahalleden dönen Vefa Sosyal Destek Grubunun içerisinde bulunduğu araca kalleşçe silahlı saldırıda bulunarak bir kez daha gerçek yüzünü gösterdi.

 

Hain terör örgütü PKK tarafından yapılan alçakça saldırıya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak ‘’Mübarek Ramazan Günü'nde, gayesi yalnızca insanımıza hizmet götürmek olan Vefa Sosyal Destek Grubuna saldırarak iki kardeşimizi katlettiler. Bu topraklarda, ne kadar çabalarsanız çabalayın, ne yaparsanız yapın, "Yenileceksiniz ve Cehenneme sürüleceksiniz! “ifadelerini kullandı.

 

 

Öte yandan saldırıyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da açıklama yaparak Ölüm haberlerine en duyarlı olduğumuz salgın döneminde bugün şehit haberi aldık. PKK, Van’da Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerini taşıyan araca saldırdı. Evde kalan yaşlılarımıza yardım götüren iki kişi hayatını kaybetti. Terör, “insanlık” vasfına saldırdı. Başımız sağ olsun. ’Dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: (HBR) - Haber Merkezi Editör: Urfa Ekspres
Yorumlar
Haber Yazılımı